30–31 December, 2017

48 Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

  • О НЕКОТОРЫХ АСПЕКТАХ ЭМОЦИОНАЛЬНОЙ УСТОЙЧИВОСТИ ЛЕГКОАТЛЕТОВ

      Виктор Заика, Виктор Ярошевич, Александр Шаров (Брест, Республика Беларусь) |    Download article |  Link

    Механизмы эмоциональной устойчивости и методы повышения ее уровня психологическими средствами в спорте изучены еще не достаточно, но именно от этого часто зависят результаты спортивной деятельности. Для прикладного психолого-педагогического исследования весьма существенно выявить наиболее информативные для прогноза соревновательной успешности критерии оценки эмоциональной устойчивости спортсменов-легкоатлетов.

  • Актуальність. В теорії технічної підготовки лижників основна увага звертається на формування кінематичних і динамічних характеристик руху[3,с.144; 4,с.424]. В той же час ритмічні характеристики техніки способів руху на лижах згадуються лише поверхнево і залишаються дещо поза увагою фахівців. Як наслідок тренерам і вчителям важко давати раду, коли в процесі навчання виникають помилки пов’язані з порушенням ритму руху. Приведені факти свідчать про те, що сучасна методика навчання техніки лижних ходів, особливо складних по координаційній структурі, потребує вдосконалення методичних розробок формування ритмічних компонентів цілісної вправи [1,с.236].

  • Постійно зростаюче хімічне навантаження, внаслідок інтенсифікації землеробства, порушує екологічну рівновагу в агроландшафтах, впливає на якість продукції рослинництва. [1 с.40]. У сучасних умовах ведення землеробства біологізація технологій є чи не єдиним заходом, який може стримати подальше зниження родючості ґрунтів, стабілізувати виробничі системи, знизити залежність від технологічних факторів і таким чином підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського органічного виробництва зерна на внутрішньому та зовнішньому ринках продовольства.

  • Однією із основних проблем фізичного виховання курсантів є недостатньо досконале володіння технікою і тактикою самозахисту [2, с. 3]. Останнім часом визначають зміну навчальних парадигм, які закономірно привели до переосмислення ролі фізичної підготовки курсантів, сприяючи формуванню професійно значущих якостей. Функції фізичної підготовки в нових умовах виходять за традиційні рамки формування фізичних навичок, стаючи чинником професійної підготовленості поліцейських.

  • В ходе исследования были отобраны растения, относящиеся к III-ей экологической группе  гидрофиты погруженные или почти погруженные: рдест пронзённолистный (Potamogeton perfoliatus L.), элодея канадская (Elodea canadensis Rich.), роголистник погружённый (Ceratophyllem demersum L.), уруть колосистая (Myriophyllum spicatum). Данные виды растений могут поглощать вещества для жизнедеятельности как из водных масс, так и из донных отложений. В литературе часто встречается информация о влиянии водных масс на содержание загрязнителей в погружённых растениях, поэтому в настоящих исследованиях проводилось сравнение концентрации металлов в растениях и донных отложениях [1, с. 23].

  • Специалистам в области физического воспитания студенческой молодежи известно, что уровень физического развития и функциональной подготовленности большей части современных молодых людей не соответствует оптимальным параметрам. Исследовательские данные свидетельствуют, что в настоящее время более 50% выпускников общеобразовательных учреждений имеют два или более хронических заболеваний, 30% призывников в вооруженные силы Республики Казахстан являются не годными к срочной службе по состоянию здоровья, а около 40% молодых людей призывного возраста не могут выполнить нормативы по общей физической подготовке даже на удовлетворительную оценку. Различные социологические исследования показывают, что количество студентов, направляемых по результатам медицинского осмотра в специальные медицинские группы достигает 50% от общего контингента учащихся, а уровень физического здоровья молодых людей планомерно снижается в прямой зависимости от курса обучения.

  • РЕШЕНИЕ ПРОТИВОРЕЧИЙ В СОВРЕМЕННОМ СПОРТЕ ПУТЕМ ПОВЫШЕНИЯ ОБРАЗОВАННОСТИ ОБЩЕСТВА

      Наталья Соловьева, Оксана Назаркина, Наталья Моисеева (Астана, Казахстан) |    Download article |  Link

    Современный спорт представляет собой мощную индустрию, включающую особую систему производства спортивных рекордов. В ней задействованы наряду со спортсменами и тренерами менеджеры, спортивные врачи, психологи, научные сотрудники. Средства массовой информации постоянно «раскручивают» широкомасштабные соревнования до уровня главных событий жизни общества. Тем не менее, не следует представлять современный спорт как единый феномен, имеющий одну цель, функции и общие закономерности развития. Современный спорт многолик и разнообразен. В систему спорта входят такие его разновидности, как массовый, детско-юношеский, школьный, студенческий спорт решающие задачи оздоровления и формирования спортивной культуры подрастающего поколения. Спорт высших достижений (олимпийский и профессиональный спорт) направлен на достижение высоких спортивных результатов и побед.

  • Анотація. Стаття присвячена проблемі розвитку гнучкості танцюристок 14 – 15 років. Визначається вплив експериментальної системи занять спортивними танцями з оздоровчою спрямованістю на фізичний розвиток, фізичну та функціональну підготовленість дівчат. Вступ. Останніми роками великого поширення набули різні практики оздоровчого тренування. Популярними стало східне єдиноборство, фітнес, заняття різними видами танцю. Так само дуже популярним у наш час є гнучке, пластичне, гармонійно розвинуте тіло.

  • Постановка проблеми. Аналіз останніх досліджень і публікацій. В останні десятиліття в лижних перегонах відбулися зміни, що призвели до виникнення двох різних стилів лижного бігу: класичного та ковзанярського, кожен з яких вимагає різної технічної підготовки. Класичний стиль представляє собою три види пресування по дистанції: одночасний без кроковий, одночасний однокроковий та поперемінний двох кроковий, кожен з яких застосовується на різних ділянках траси, або в залежності від техніко-тактичної підготовленості лижника[4]. Зокрема ми хочемо виділити окремо класичний вид пересування на лижах, одночасний без кроковий, або як його називають на міжнародній арені Doublepoling, який останнім часом навів галасу на лижних трасах, та почав широко застосовуватись на змаганнях з лижних перегонів, чим самим спричинив введення нових правил у змагання.

  • Постановка проблеми. У сучасних умовах гуманізації й демократизації суспільства одним із важливих завдань фізичного виховання студентів є формування у них стійкої мотивації до самостійної фізкультурно-оздоровчої діяльності. Адже, стійка мотивація – це шлях до успішного вирішення виробничих завдань, це вміння приводити наявні умови у відповідність до вимог, які випливають із мети, змісту навального процесу та власного бачення проблем навчання [2]. Природно, що мотивація залучення молоді до фізичного виховання та спорту відіграє велику роль у студентському суспільстві. Головним чинником мотивації до занять фізичною культурою є здоров’я людини, її схильність до здорового способу життя. Серед причин, які призводять до погіршення здоров’я молоді – зниження рівня їх мотивації до фізичного виховання й спорту та до різних форм пропаганди фізкультурно-спортивної діяльності.