30–31 Березень, 2017
В останні десятиріччя суспільство все більше турбує стан навколишнього середовища, бо людина як біологічна істота не може існувати без чистого довкілля. Створення ж штучного середовища для життя людей є або абсолютно неможливим, або надзвичайно дорогим (американський проект „штучної біосфери”). Тому екологічні проблеми зараз розглядаються як одні з найбільш загрозливих для людства. Забруднення навколишнього середовища прийнято розглядати за геосферами: атмосферою, гідросферою та літосферою [ 1 ].
У процесі розвитку виробництва в господарському обороті застосовується все більша кількість природних ресурсів, але ступінь їх раціонального використання в цілому залишається досить низькою (розробка та утилізація більшості найважливіших корисних копалин здійснюються швидше, ніж розвідка їх запасів). Щорічно в світі використовується близько 10 млрд т. мінеральної і майже стільки ж органічної сировини [1], гігантське споживання якого призводить до накопичення відходів, а їх складування перестає бути економічно виправданим. У всьому світі промислове виробництво з року в рік зростає - пропорційно його росту збільшується кількість відходів (кожні 8 - 10 років - приблизно в 2 рази).
Бугинги кунде мәмлекетимизде қоршаған орталық ҳәм экологиялық жағдайдың инсан саламатлығына тәсири ҳәм уси тәсирлерди жеңилистириў бойынша алып барылып атарған ислердиң барлығы мәмлекетлик сиясаты дәрежесинде диққат қаратылып атир.
Теплопостачання сільських населених пунктів, розташованих на тери-торії України, здійснюється як централізованими, так децентралізованими засобами. Як правило, для централізованого теплопостачання застосову-ються котельні агрегати потужністю 1-2 МВт, які були введені в експлуата-цію десятиріччя назад і не відповідають сучасним вимогам екологічної безпеки.