31 января, 2017

ХXХІV Международная научно-практическая интернет-конференция

  • ЗАХИCТ ТЕХНOЛOГIЧНИХ ТА ПЛАНOВO-ЕКOНOМIЧНИХ ДАНИХ ЗАCOБАМИ CИCТЕМИ ЗАЛИШКOВИХ КЛАCІВ

      Галина Левицька, Ірина Михайлюк, Тетяна Ваврик (Івано-Франківськ, Україна) |    Скачать статью |  Link

    Згортка повідомлень, що несуть інформацію про технологічні і планово-економічні дані на тимчасовому інтервалі матриці має ще більше стиснення в порівнянні з СЗК, що несе інформацію лише про технологічні дані. Покажемо це.

  • AXBOROTLARNI BLOKLI SHIFRLASH HAQIDA

      Шерзоджон Рузалиев, Дилдора Исломова (Фергана, Узбекистан) |    Скачать статью |  Link

    1854 yil angliyalik Charl'z Uinston bigrammalarni shifrlashning yangi metodini o ylab topdi va shu tariqa kriptografiya rivojiga oz hissasini qoshdi. U polibian shifrga oxshash bo’lgani uchun 'ikkilangan kvadrat' deb nomlanadi. Uinston shifri kriptografiya tarixida yangi bosqichni ochib berdi. Polibian shifridan farqli ravishda 'ikkilangan kvadrat' shifrlash usulida ikkita jadvaldan foydalanilgan. Bu jadvallar gorizontal joylashgan bo’lib, shifrlash Pleyfor shifri singari bigrammalar boyicha shifrlanadi. Murakkab bo’lmagan modifikatsiyalar orqali qo’lda shifrlash juda qulay bo’lib, kriptografiyada ishonchli yangi kriptografik tizimini dunyoga keltirdi. Bu usul juda ishonchli bo’lgani uchun undan Germaniyada hattoki ikkinchi jahon urushida ham foydalanilgan. Axborotni shifrlash uchun kirill alfaviti harflari ixtiyoriy joylashgan ikkita jadval olingan.

  • Вступ. На початок 2017 року криптовалюта Bitcoin мала в обігу більше 16 мільйонів монет (Bitcoin-ів), а її ринкова капіталізація, розрахована за щоденною середньою ціною на провідних біржах, складала понад 18 мільярдів доларів США [1]. Таким чином, Bitcoin є найуспішнішою криптовалютою на сьогоднішній день. Така популярність була досягнута за рахунок відкритості і абсолютної децентралізації даної грошової системи. Bitcoin не залежить ні від якого центрального органу, а заснований на концепції однорангової пірингової мережі, що складається з розподіленої множини вузлів. Кожен з вузлів має рівні права і використовує механізм досягнення консенсусу для угоди всередині мережі про безліч транзакцій в рамках розподіленого регістра Blockchain. Кожен має право брати участь в мережі Bitcoin, і як правило, може підключатися до будь-якого іншого вузла, використовуючи просте TCP-з'єднання.

  • БЕЗПЕКА ВЕБ-САЙТА - ЗАСОБИ ЗЛОМУ

      Владислав Ткачик, Ірина Терещук (Пирятин, Україна) |    Скачать статью |  Link

    Актуальність. В наш час методи захисту веб-сайтів розроблялися тільки комерційними структурами та власниками веб-ресурсів а їхнє впровадження розглядалося виключно, як забаганка розробника. Проте в останні роки з розвитком злочинної індустрії шпигунства та злому засобів електронного зв'язку зберігання інформації стало політикою захисту не тільки комерційних структур, але і органів державної безпеки країн світу. Збільшилося число спроб несанкціонованого доступу до конфіденційної інформації, а проблеми захисту інформації виявилися в центрі уваги багатьох вчених і спеціалістів.