31 октября, 2019
Однією з фундаментальних інститутів права та значимою економічною категорією є право власності. Як зазначає цивільне законодавство, поняттям права власності у загальному трактуванні слід розуміти право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
На практиці поширеними є ситуації, коли протягом гарантійного строку мобільний телефон, побутова техніка, інші придбані товари виходять з ладу і споживачі, звертаючись з гарантійними вимогами, наражаються на проблеми та перешкоди. Продавці, переважно, відправляють споживачів до сервісних центрів, які знаходять масу причин, щоб відмовити в гарантійному ремонті, трактуючи законодавство про захист прав споживачів на свій розсуд, або включають в квитанції про прийом товару на ремонт формулювання, на зразок: «Термін ремонту збільшується в разі відсутності запчастин до 30 або 60 діб».
Протягом останніх років рекламна діяльність в Україні посіла важливе місце в соціально-економічному житті та відіграє економічну, соціальну, політичну і навіть освітню роль у сучасному суспільстві. Реклама міцно зайняла свою нішу в системі ринкових відносин і одночасно виступає їх могутнім регулятором.
Господарське право, як і будь-яку іншу юридичну дисципліну, можна визначити насамперед за предметною ознакою, тобто за сукупністю суспільних відносин, що регулюються нормами господарського права. Господарські відносини у сфері економіки України становлять предмет господарського права.
Дійсність сьогодення, для якого характерно зниження рівня життя, змушує студентів, які навчаються на денних відділеннях закладів освіти, одночасно розпочинати трудову діяльність, улаштовуючись працювати на підприємства, в установи та організації. Згідно Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку вільно погоджується».[1.с.1] Згідно з вимогами Конвенції Міжнародної Організації Праці № 138 мінімальний вік для прийняття на роботу «….не повинен бути нижчим, ніж вік обов’язкової шкільної освіти та, в будь-якому випадку, не може бути нижчим ніж 15 років».
Зростання інформаційних технологій в Україні , як і в усьому світі, зумовив не тільки швидкий розвиток і ефективне застосування інформаційних мереж в підприємницькій діяльності та в повсякденному житті, а й зростання нових загроз. Анонімність глобальних інформаційних мереж, швидкість передачі інформації і простота їх використання, - те, що є основними причинами технологічного буму і проникнення мережі Інтернет в усі сфери життя, - одночасно дозволяє використовувати всі ці переваги для вчинення протиправних діянь. Нині кіберзлочинність — актуальна проблема, з якою зіштовхнулись всі країни у ХХІ столітті, і яка перманентно експоненційно збільшується як за своїми масштабами, так і за рівнем спричиненої шкоди. Незважаючи на комплекс заходів, які вживаються окремими фізичними та юридичними особами, а також державою, кіберзлочинці успішно продовжують свою діяльність у кіберпросторі. У зв’язку із цим, нині особливо важливо переглянути усі існуючі заходи та активно розробляти нові, що принесуть більшої користі та сформують надійну систему реалізації національних інтересів в кібернетичному просторі через формування надійного механізму профілактику та кіберзлочинності. Ці та інші фактори і обумовлюють актуальність теми наукової статті.
Адміністративне право створює правовий режим для здійснення управлінських функцій, що є найважливішою умовою впорядкованості сфери державного управління. Закріплення в юридичних нормах правил поведінки, тобто яким чином слід діяти в конкретній ситуації, від чого слід утриматися, що робити категорично заборонено тощо, надає управлінським відносинам юридичного характеру, перетворює неправові відносини на формально обумовлені.
До земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів (ст. 50 Земельного кодексу України).
Термін «комерційна таємниця»недостатньо висвітлений вітчизняною наукою, оскільки науковці розробляютьрізноманітні підходи до його визначення і сприйняття. Питання визначення цього поняття зумовлена різними галузями правової науки, де це поняття досліджується, а її витоки зумовлені неоднозначним сприйняттям цивільних правовідносин.
Тема підстав господарсько-правової відповідальності недостатньо висвітлено вітчизняною наукою. Це пов’язано з довгими роками невизнання господарської відповідальності як самостійного виду юридичної відповідальності. Зміни відбулися лише з набранням у 2004 р. чинності Господарським кодексом України, де і було вперше на законодавчому рівні закріплено господарську відповідальність та, зокрема, підстави її настання. Недосконалість цієї норми зумовила численні наукові пошуки у цій проблематиці. Зокрема, постали такі проблемні питання: відсутність законодавчо закріпленого терміна господарського правопорушення та його складу; відсутність вичерпного переліку підстав господарської відповідальності тощо. Зазначені питання ми розглянемо у статті.
Судова психіатрія є прикладною галуззю медичної науки – психіатрії. Психіатрична наука в цілому й кожна з її галузей досліджують закономірності виникнення, розвитку й можливого результату групи хвороб, що супроводжуються порушеннями психіки. Ці хвороби йменуються психічними розладами.