28 февраля, 2025

ХVІІІ Международная научно-практическая интернет-конференция

  • ЗНАЧЕННЯ ТА НЕДОЛІКИ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ

      Олена Андрющенко, Павло Івахненко (Біла Церква, Україна) |    Скачать статью |  Link

    Спрощена система оподаткування займає важливе місце в національній економіці та створює можливості для працевлаштування мешканців, таким чином збільшуючи зайнятість населення та надходження до місцевого бюджету. Проте за час існування даного виду оподаткування неодноразово обговорювалась зручність його існування та можливості вдосконалення. Модернізація спрощеної системи оподаткування та її загальна зручність цікавлять давно. Хтось вважає, що цю систему потрібно скасувати, хтось вважає, що ця система має залишитися без змін або трохи змінитися, а хтось вважає, що ця система існує з розвитком модернізації і відповідає вимогам сучасної економіки. Оскільки кожен підприємець має право самостійно обирати режим оподаткування свого бізнесу в період реєстрації своєї діяльності

  • Фінансові ризики в сучасних, часто непередбачуваних та стрімко змінюваних, умовах є одним з найбільш поширених і важливих об’єктів дослідження. Цією тематикою, з різних позицій, переймалися науковці, підприємці, державні посадовці та інші зацікавлені особи. Так, наприклад, цій темі присвячують свої публікації вітчизняні дослідники [1 - 5], в яких (публікаціях) акцентується увага на визначенні і класифікації ризиків, їх наслідках, симптомах прояву, а також на методах їх ідентифікації та захисту від них. До речі, треба визнати, що сучасна ризикологія, у тому числі й фінансова, є досить розвиненою і достатньо обґрунтованою як з теоретичної точки зору, так і щодо її методичного забезпечення чи математичного супроводу.

  • Інтернет-торгівля переписує правила гри в світі бізнесу, відкриваючи нові можливості і перспективи для компаній будь-якого масштабу. Переваги онлайн-торгівлі неймовірно важливі для сучасного бізнесу і охоплюють різні аспекти його діяльності.

  • Перехід до циркулярної економіки, де товари та ресурси використовуються якомога довше, а відходи зводяться до мінімуму, відкриває перед бізнесом нові горизонти та можливості. На відміну від традиційної лінійної економіки ("виробив - використав - викинув"), циркулярна економіка передбачає замкнуті цикли виробництва та споживання. Це означає, що ресурси постійно повертаються в оборот, а відходи перетворюються на нові матеріали або енергію. Повторне використання матеріалів є ключовим елементом циркулярної економіки та важливим фактором зменшення витрат для підприємства.

  • ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКОЮ НА ПРИКЛАДІ ПДВ

      Крикун Валентина (Біла Церква, Україна) |    Скачать статью |  Link

    Державне регулювання економіки – діяльність держави з підтримання стабільності відтворення та забезпечення умов для розвитку економіки. Є однією з основних форм участі держави в економіці, що полягає у її впливі на розподіл ресурсів і доходів, темпи економічного розвитку та рівень добробуту населення країни. На різних історичних етапах головними завданнями державного регулювання економіки були: подолання криз і боротьба з безробіттям, стимулювання економічного зростання, послаблення інфляції, зміцнення зовнішньоекономічних позицій, стабілізація платіжного балансу, стимулювання структурних зрушень в економіці. Державне регулювання вироблення пропорцій певною мірою регламентує характер ринку, який є основою національної економіки. Державне регулювання може значною мірою потіснити ринок, а може й спиратися на нього, впливаючи на притаманні ринковому регулюванню стимули та орієнтири. Держава здатна заохочувати ринок, застосовуючи заходи з обмеження монополістичних тенденцій.

  • ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ТА АУДИТ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

      Софія Лебединська (Біла Церква, Україна)  |    Скачать статью |  Link

    Фінансовий контроль та аудит є невід'ємною складовою ефективного управління підприємством, що забезпечує раціональне використання ресурсів, підвищення фінансової дисципліни, а також запобігання фінансовим порушенням і шахрайству. Особливо актуальним фінансовий контроль стає в умовах нестабільного економічного середовища, коли підприємства зіштовхуються зі значними ризиками та невизначеністю. Здатність вчасно виявляти відхилення від фінансових планів і оперативно реагувати на них дозволяє компаніям залишатися конкурентоспроможними на ринку та досягати стабільного розвитку.

  • У сучасномусвіті, коли економічнаситуація в Україніхарактеризуєтьсянестабільністю та жорсткоюконкуренцією, ефективнеуправліннявитратами є критично важливим для успіху будь-якогопідприємства. Зниженнясобівартостіпродукціїабопослуг не лишесприяєпідвищеннюконкурентоспроможності на ринку, але й відіграєвирішальну роль у забезпеченніприбутковості та фінансовоїстійкостіпідприємства.

  • В зарубежных странах эффективное управление человеческими ресурсами осуществляется в крупных разветвленных компаниях, имеющих международный статус и работающих в большинстве случаев за пределами страны. При этом эффективное управление человеческими ресурсами является основным, приоритетным направлением кадровой политики крупных компаний экономически развитых стран.