28 февраля, 2025

ХVІІІ Международная научно-практическая интернет-конференция

  • Фізична культура та спорт завжди мали важливе значення для людини, проте в умовах сучасного суспільства їх роль значно зросла. Зростання уваги до здорового способу життя, підвищення рівня фізичної активності в усіх верствах населення та глобалізація спортивних змагань вимагають постійного розвитку цієї сфери. Сьогодні фізкультура і спорт виступають не лише інструментами для покращення фізичного здоров’я, а й важливими соціокультурними складовими, що впливають на економіку, політику та міжнародні відносини.

  • Сучасній технічний прогрес, соціальні економічні досягнення вимагають сформувати новий тип людини, здатної активно використовувати закладені в ньому від природи фізичні якості протягом усього свого життя.

  • Постановка проблеми. Спортивна гімнастика є привабливим і популярним видом спорту не тільки в Україні, але і в усьому світі. Вона активно розвивається і набуває все більшої популярності завдяки своїй видовищності, яка полягає у поєднанні краси рухів, вихованню постави і гармонійно розвинутого тіла зі спортом, силою, виснажливими тренуваннями та захоплюючими змаганнями. Спортивна гімнастика відноситься до видів спорту початок спеціалізації в яких відбувається в ранньому віці, будучи складно-координованим видом спорту, вимагає прояви від спортсменів високої точності рухів, базовою основою яких є фізична підготовка і координація рухів. Спортивна гімнастика прекрасно розвиває силу і спритність, навчає людину краще відчувати своє тіло, краще керувати ним. Спортивна гімнастика дозволяє розв’язати цілий комплекс важливих завдань у роботі з учнями: задовольнити їх потребу у русі, навчити володіти своїм тілом, розвивати фізичні якості, розумові та творчі здібності, моральні якості тощо [5, 8].

  • Постановка проблеми. Аналіз останніх публікацій. Необхідність модернізації змісту шкільної освіти зумовлюється реформуванням галузі згідно з Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, Законами України “Про шкільну освіту” та “Про охорону дитинства”(2014), тенденціями розвитку цивілізації на межі епох.

  • Сучасний світ все більше надає перевагу реабілітаційному напряму, основою якого є етапне, відновне комплексне лікування захворювань і ушкоджень. Фізична реабілітація відіграє надважливу роль в даній сфері.

  • Успішний виступ юнаків та юніорів у змаганнях є однією з головних цілей системи спортивної підготовки спортсменів. З лютого місяця 2022 року у зв’язку з воєнним нападом Російської федерації на Україну, якій вплинув на організацію і проведення змагань з легкої атлетики, тому тренування та виступи на змаганнях у легкоатлетів стали більш жорсткими. Федерація легкої атлетики України (далі – ФЛАУ) продовжує утримувати жорстку позицію щодо неприпустимості участі спортсменів з Росії та Білорусії в міжнародних змаганнях. ФЛАУ вважає неприпустимим на одному старті виступи вітчизняних атлетів зі спортсменами країн-агресорів. Світова та Європейська легка атлетика ухвалили рішення щодо заборони спортсменів змагатися у будь-якому статусі, заборона стосується усіх змагань, що проходять під егідою організацій. Всі спортсмени готувалися у відносно спокійних містах України і за кордоном на шляху до чемпіонатів. Участь українських юнаків та юніорів у головних змаганнях є особливо цінним. Сьогодні атлети є посланцями народної дипломатії у світі в умовах повномасштабної воєнної кампанії.