28 февраля, 2025
Автоматизація холодильних установок є надзвичайно важливим елементом для досягнення високої ефективності в багатьох сферах діяльності. Вона забезпечує стабільність і точність роботи холодильного обладнання, необхідного для зберігання товарів, що чутливі до температури, таких як продукти харчування, фармацевтичні препарати, а також в інших галузях, де потрібен контроль температурних умов. Враховуючи зростаючу роль енергозбереження і потребу в точному контролі за процесами, автоматизація холодильних установок з використанням електротехнічних технологій стала важливою частиною сучасної промисловості.
Забезпечення економічності передачі та розподілу електроенергії невіддільне від постановки та вирішення задач, пов’язаних із зниженням втрат електроенергії в мережах. Одним із найбільш ефективним способом зниження втрат електроенергії, а також підвищення її якості на затискачах електроприймачів є компенсація реактивної потужності, яка здійснюється за допомогою різних компенсуючих пристроїв [1-3]. Задача компенсації реактивної потужності має два основних аспектів. Перший аспект охоплює питання проектного характеру, другий – експлуатаційний і на сьогоднішній день представляється більш важливим. Метою функціонування систем управління реактивною потужністю є мінімізація втрат електричної енергії з урахуванням необхідності забезпечення заданих енергопостачальною компанією умов споживання реактивної потужності.
Будь-який технологічний процес може бути представлений як завдання багатокритеріальної оптимізації, в якій максимізуються або мінімізуються різні цільові функції тісно пов'язані між собою умовою виконання загального завдання, але протилежні за своєю природою і не можуть досягти оптимальних значень одночасно. У загальному випадку ця суперечність проявляється в поєднанні "витрати - продуктивність", а також слід враховувати обмеження, які накладаються кількістю доступних ресурсів. У промисловому виробництві протиріччя полягає в тому, що є необхідність досягнення цілей зумовлених вимогами технології з одного боку та економічності виробництва з іншого. Слід зважити на те, що навіть цілі, об'єднані в клас технологічних вимог, можуть мати суперечливий, взаємовиключний характер.
Earthmoving equipment in highly developed countries occupies a leading place among self-propelled and trailed equipment for various purposes. The basis of such technology is the scientific and technical principles of creating low-energy technologies and machines for the destruction of natural and artificial environments (soils, rocks, silts, reinforced concrete, bricks, etc.) in various conditions (ground - road, cultivation of agricultural land, engineering, military and emergency rescue operations, soil cleaning from pollution, reclamation, creation of trenches, channels, pits, trenches, repositories, etc.; underground - mining, construction of tunnels, etc.)
Дроблення і подрібнення твердих продуктів і тіл відносять до механічних процесів, в яких беруть участь основне середовище і компоненти, що додатково вводяться, застосовуються фізико-хімічні, механічні або гідромеханічні впливи, які здійснюються всередині робочих просторів апаратів для отримання кінцевих продуктів. Якість процесу визначає його енергоємність та кількісно-якісні показники вихідного продукту. Один із способів забезпечення раціональних режимів роботи технологічних механізмів дробильно-сортувальних фабрик – застосування систем адаптивного керування. Для роботи АСУ технологічним процесом необхідне математичне забезпечення, яке адекватно описує технологічні процеси та роботу обладнання, що бере участь у цих процесах.
Автоматизація управління електроспоживанням є складним і багатоплановим завданням. Ефективність її вирішення залежить в основному від правильності вибору концепції та структури управління споживанням електроенергії.
Організація ефективного оперативного контролю та обліку електроспоживання в режимі реального часу в дробильно-помольному комплексі потребує використання сучасних автоматизованих систем. Якісне вирішення завдання контролю та обліку електроспоживання дробильно-помольним комплексом викликає необхідність побудови та дослідження математичних моделей системи автоматизованого керування електроспоживанням.