31 May, 2018
Проблеми правочинів є досить актуальними у системі цивільно-правових відносин, пов’язаних з їх здійсненням. Ця актуальність знаходить свій вияв у тому, що на практиці важко визначити істинну волю осіб при вчиненні правочину, оскільки воля людини є її внутрішнім переконанням. Видається клопіткою працею виявити суттєві дефекти, вади волі. Якщо недотримання форми правочину можна виявити, виходячи з природи правочину, то ваду волі важко виявити, не з’ясовуючи мотиви й мету його укладення.
Проблема підвищення ефективності правової охорони лісів України набула особливого загострення під час переходу до ринкових відносин і перетворення лісового господарства в одну з провідних галузей вітчизняного підприємництва. Недосконалість чинного лісового законодавства, його невідповідність сучасним економічним і соціальним умовам на фоні загальної економічної кризи і послаблення регулюючої ролі держави спричинили ситуацію, коли для задоволення економічних, споживацьких інтересів порушуються екологічні вимоги. Екологічні наслідки надмірної експлуатації лісів вже не здаються віддаленою й туманною перспективою, вони стали реальною загрозою національній безпеці України і знайшли свій прояв у порушенні екологічного балансу лісових біогеоценозів у різних частинах країни.
Екологічний стан довкілля міста Харкова порушується внаслідок його забруднення. Це негативно позначається на соціальній і виробничій сферах. Головною причиною негативних екологічних ситуацій є пріоритет матеріальних та економічних цілей над соціальними та екологічними.
У процесі господарювання між підприємствами, організаціями, державними та іншими органами можуть виникати суперечності стосовно їх прав та обов’язків у господарських відносинах. Суперечності, які виникають між суб’єктами господарювання, називають господарськими спорами.Саме ці спори і є предметом розгляду та вирішення господарських судів.
Нeстaбільнa пoлiтичнa ситуaцiя в Укрaїнi, яка склалася останніми роками, екoнoмiчна криза, що викликає змeншeння попиту, a тaкoж нeeфeктивнa oргaнiзaцiя дiяльнoстi підприємств сприяє зрoстaнню ризику втрати суб’єктами гoспoдaрювaння фiнaнсoвoї спрoмoжнoстi тa мoжливoстi бaнкрутствa, i, як нaслiдoк, їх лiквiдaцiї. Бaнкрутствo, з oднoгo боку, є зaсoбoм вирiшeння прoблeми нeплaтоспрoмoжнoстi підприємств, a з iншoгo – зaгрoзoю для розвитку eкoнoмiки країни, oскiльки численні випадки банкрутства зумовлюють дeстaбiлiзaцiю eкoнoмiчнoї системи, підвищують ризик виведення з ринку життєздатних суб’єктів гoспoдaрювaння та сприяють зрoстaнню кiлькoстi навмисних i фіктивних банкрутств.Для успiшнoгo гoспoдaрювaння на ринкових зaсaдaх вaжливoю є мoжливiсть oцiнки ймoвiрнoстi бaнкрутствa суб’єктів пiдприємницькoї дiяльнoстi.
Актуальність теми. В умовах дії жорстких законів ринку успіх і благополуччя підприємств різних форм власності вирішальною мірою залежать від компетентності, кваліфікації і підприємливості кадрового персоналу. Як показує світовий досвід, ця проблема може бути успішно вирішена шляхом створення повноцінного ринку праці, що в юридичному розумінні означає пряме визнання права продажу кожною людиною своєї робочої сили за власним розсудом.
Права на землю – це визначені законом можливості поведінки фізичних та юридичних осіб, при здійсненні яких виникають, змінюються або припиняються відносини з приводу використання земельної ділянки.
До земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів (ст. 50 Земельного кодексу України).
Визначення земель лісогосподарського призначення (ст. 55 Земельного кодексу України). До земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.]
Договори дарування укладаються як щодо незначних за вартістю предметів, так і щодо таких об’єктів цивільних прав, як земельні ділянки, житлові приміщення, автомобілі та ін. Відсутність у цивілістичній науці спеціальних досліджень договору дарування та практична значимість його у повсякденних відносинах у суспільстві зумовлюють теоретичну та практичну важливість аналізу правового регулювання договору дарування за сучасним цивільним законодавством України.