31 Грудень, 2022

IІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

  • Від початку воєнного стану на території України гостро постало питання отримання пенсій та соціальних допомог, які українці отримували раніше, та отримання виплат громадянами, які постраждали через бойові дії,  в рамках нових програм грошової допомоги. Кабінет Міністрів України в даних умовах адаптував механізм отримання соціальних виплат по всій території України, в тому числі на тимчасово окупованій частині України та в регіонах ведення активних бойових дій.

  • У складі судових витрат для сторони цивільного процесу, важливим є не лише питання витрат на сплату судового збору, а й витрати на правничу допомогу. Відшкодування витрат на правничу допомогу немає розгалуженої практики. Ба більше, це стягування такого роду витрат радше є виключенням з загального правила, аніж усталеною практикою.

  • Російська федерація розв’язала широкомасштабний міжнародний збройний конфлікт в Європі. Дезінформація, спеціальні інформаційні операції, операції культурного впливу, а разом з ними масові вбивства, зґвалтування, насилля, грабежі, вандалізм і ще ціла низка злочинів стали викликами для всієї системи захисту прав людини, які так довго і складно вибудовувалися у світі після Другої світової війни. Для України ця війна стала першою після проголошення незалежності у 1991 році. І якщо Росія вже встигла взяти активну участь у кровопролитній чеченській війні, війні проти суверенної Грузії, а також війні проти власного народу, то Україна вимушена опановувати шляхи до відповідей на воєнні виклики на ходу.