31 October, 2019
В умовах сьогодення гостро постали перед людством екологічні проблеми: забруднення ґрунтів, повітря, водойм токсичними відходами, вимирання десятків видів рослин та тварин, розширення озонової діри, танення льодовиків, збереження генофонду та ін. Головною причиною усіх негараздів природи була і є людина. Не усвідомлюючи свого місця у навколишньому природному середовищі, вона шкодить насамперед собі, своїм нащадкам.
До екологічних проблем належать такізміни стану довкілля, які можуть погіршити (прямо або опосередковано) умови життєдіяльності людини.
Вступивши у третє тисячоліття – світ інформаційних технологій – людство не замислюється про екологічні катастрофи, яке створило. Все частіше починає звучати термін «глобальне потепління» – предмет запеклих суперечок політиків і вчених. Поки перші обговорюють необхідність застосування дорогих заходів з його уповільнення, другі не можуть домовитись, чи відбувається потепління насправді і наскільки винна у ньому людина. Проте ніхто не замислюється над цією темою достатньо довго для того, щоб хоча б щось змінити, запобігти цій страшній катастрофі. Сформульований американським вченим Баррі Коммонером екологічний закон «за все треба платити» – як ніколи стає все більш актуальним. Це – незаперечлива дійсність. Отже, необхідно замислитись про те, чи зможемо ми заплатити нашій матінці-землі за все те що вона нам давала і дає досі.