30 Червень, 2024
Постановка проблеми. Повітряна акробатика та пілонний спорт позитивно впливає на рівень здоров’я та розвиток фізичних якостей тих, хто займається цими напрямками. Нами було проведено експериментальне дослідження, яке включало застосування комплексної програми розвитку технічної підготовки в процесі підготовки до змагань з цих напрямків. Для визначення рівня здоров’я був проведений тест Апанасенко, в процесі якого були зроблені попередні вимірювання рівня здоров’я підопічних, а після нього – повторні.
Здоров'я підростаючого покоління є одним із показників благополуччя суспільства і, відповідно, забезпечення оптимального фізичного стану учнів, адекватного запитам особистості і суспільства та є одним із основних завдань сучасної освіти.
Веслування академічне – циклічний вид спорту. Спортсмени змагаються в човнах з виносними кочетами сидячи спиною вперед на рухливих каретках («банках»). Даний вид спорту включений в програму Олімпійських ігор з 1900р. чоловіча та з 1976р. жіноча програма. У рік проведення Олімпійських ігор проходить чемпіонат світу в неолімпійських класах човнів. Щорічно проводяться чемпіонат світу серед юніорів (U-18), чемпіонат світу серед молоді до 23 років (U-23), етапи Кубка світу, чемпіонат світу та інші міжнародні регати. Змагання проводяться в різних класах човнів. За роки існування веслування академічного як окремого виду спортивної діяльності була сформована система підготовки веслярів, що включає їх тренувальну і змагальну діяльність (комерційних, професійних та любительських). За свідченнями фахівців в Україні цей вид спорту розвинений на достатньому рівні, на міжнародних змаганнях українські веслярі показують доволі високий рівень [1, 2].
Тема здоров'я, здорового способу життя та раціонального харчування є актуальною протягом багатьох років. Турбота про особисте здоров'я –це, перш за все, трудомісткий і тривалий процес. І головне в цьому питанні - усвідомленість. Останнім часом людство все частіше турбують проблеми власного здоров'я, особливо ті фактори, які сприяють погіршенню здоров'я і негативно впливають на нього, а також показники, що характеризують і оцінюють рівень стану здоров'я людини, процеси цілеспрямованого і найбільш ефективного впливу на здоров'я і накопичення його резервів [2].
Постановка наукової проблеми. Проблема збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління в Україні, особливо гостро постала в останні роки. Якщо проаналізувати показники здоров’я учнів початкової школи з моменту проголошення незалежності України і зараз, то відмічається тенденція до їх різкого зниження. Окрім цього, в нашому суспільстві відбувається процес депопуляції, що характеризується скороченням чисельності населення. Причин на такий стан речей є доволі багато. Розпочнемо з того, що знижується кількість народжуваності. Як наслідок, ми маємо суспільство, в якому є досить багато людей старшого віку, та набагато менше – дітей. А враховуючи те, що саме підростаюче покоління в майбутньому сформує основу трудового потенціалу, то така ситуація буде мати вкрай негативні наслідки для сталого розвитку нашої держави. Реалії сьогодення ставлять перед здоров’ям української нації ряд нових викликів, пов’язаних з пандемією, яка ще більше знизила показники здоров’я підростаючого покоління, та військовою агресією росії проти Української держави, яка щоденно забирає життя молодих українців[2, с. 44].
Масова захворюваність населення вірусом COVID-19 спричинила значні зміни в звичному режимі та умовах життя надзвичайно великої кількості людей. Тривалі карантини, необхідність дотримання періодів самоізоляції, перебування на лікуванні значно обмежили можливості звичних способів здійснення фізичної активності. В той же час фізична активність людини безпосередньо пов’язана із здатністю організму адекватно реагувати на зовнішні загрози у вигляді вірусів та протистояти їм з максимальною ефективністю.