30 Червень, 2024

ХІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

  • ОСНОВНІ СТРАТЕГІЇ ПСИХОКОРЕКЦІЇ СТРЕСОВИХ СТАНІВ ОСОБИСТОСТІ

      Ольга Захаренко, Тетяна Кириченко (Переяслав, Україна) |    Завантажити статтю |  Link

    Важливу роль у стабілізації емоційних переживань у стані стресу відіграє емоційна стійкість особистості –інтегративна властивість особистості, що відображає схильність до емоційної рівноваги і є здатністю перебороти зайві емоційні навантаження без значної школи для психіки, яку можна сформувати за допомогою психологічної корекції. Основні стратегії такої корекції –це: підтримка адаптивних навичок «Я»; зменшення уникнення, формування позитивного ставлення до стану; робота з психотравмуючими ситуаціями. Реалізація кожної із зазначених стратегій пов’язана з використанням низки методів психокорекції, спрямованих на усунення негативних наслідків емоційних переживань.

  • Актуальність теми дослідження. В умовах надзвичайно складних соціально-політичних, економічних обставинах, пов’язаними з російською військовою агресією, в українському суспільстві на сьогоднішній день особливої актуальності набуває дослідження емоційної сфери особистості, що полягає у використанні власних переживань складної ситуації як ресурсу для самоконтролю, управління власними емоціями та інших людей, ресурсу для власної самореалізації, самомотивування та мотивування інших людей; що обумовлюють потреби в емоційному зусиллі для подолання тривоги, стресу, фрустрації.

  • Актуальність теми дослідження. Велика кількість людей стикається з відкладання виконання намічених дій та справ, незважаючи на те, що це спричиняє певні проблеми. Свідоме та ірраціональне відкладання запланованих дій на пізні терміни не дивлячись на можливі проблеми в майбутньому визначається як прокрастинація [2]. Це явище негативно впливає на продуктивність діяльності та якість життя. Вивчення зв’язку прокрастинації з іншими психічними явищами є напрямом наукового інтересу дослідників. Одним з таких явищ є перфекціонізм, як прагненням до ідеальності. Дослідження їх взаємозв’язку постає актуальною проблемою.

  • Прийняття є рішень є і важливою психосоціальною компетентністю, що зумовлює якість життя сучасної людини, і однією з ключових компетентностей керівників, яка повинна забезпечити своєчасне ухвалення якісних управлінських рішень з метою ефективного управління персоналом організації. Розробка проблеми ухвалення управлінських рішень є плідним напрямком досліджень у психології та інших поведінкових науках. Результати таких досліджень досить широко представлена в роботах зарубіжних та вітчизняних науковців (Ch. Heath та D. Heath, L. Mann та С. Tan, А. Tversky та D. Kahneman, Є. Лещенко, Л. Колєчкіна та ін.).