31 декабря, 2019

ХХII Международная научно-практическая интернет-конференция

  • Сніг – одне з найпоширеніших явищ природи, що активно впливає на суспільство та економіку в багатьох куточках світу. Визнаючи красу снігового покриву і його корисність для ентузіастів зимового спорту, все ж таки частіше ми розглядаємо сніг як небажану і дорогу заваду. Труднощі, пов'язані зі снігом, приймаються як непорушний фактор середовища проживання людини, а впливу снігу на господарство або його величезної цінності як природного ресурсу приділяється мало уваги. Вплив снігу на суспільство багатогранно і включає в себе складні фізичні, соціальні, економічні та психологічні аспекти. Товщина, щільність, вологість і міцність снігового покриву є основними фізичними параметрами, що враховуються при використанні снігу та боротьби з ним. Товщина снігового покриву і тривалість його залягання мають соціальне і економічне значення і впливають на навколишнє середовище. Господарство у вищій ступені вразливе, коли сильний вітер, низькі температури і крижаний дощ супроводжуються або слідують за важкими снігопадами. Крім того, важливо, в який час вибухнула снігова буря. Наприклад, до найбільш неприємних наслідків може призвести буря в години пік або в період збирання врожаю[1, с. 163].

  • Вплив зміни клімату на сільське господарство і його наслідки для продовольчої безпеки викликають тривогу вже зараз. Через швидку зміну клімату планети відбувається посилення і підвищення частоти екстремальних погодних явищ, епізодів аномальної спеки і засух, а також підвищення рівня Світового океану. Один з головних висновків полягає в тому, що в даний час вкрай необхідно допомогти адаптуватися до зміни клімату дрібним сільськогосподарським виробникам [1, 2].

  • Перше нафтогазове родовище на Полтавщині – Радченківське в адміністративному відношенні розташоване на території Миргородського району Полтавської області. Мета статті - охарактеризувати родовища нафти і газу Миргородського району.

  • Сніговий покрив утворюється в результаті акумуляції снігу на ґрунті в процесі відкладення твердих опадів (сніжинки, крижаний дощ, іній і ожеледь), випадання дощу, коли більша частина опадів згодом замерзає, а також відкладення домішок. Структура, стратиграфія і геометричні характеристики снігового покриву вкрай мінливі в просторі і в часі. Така мінливість обумовлена безліччю факторів: великою різноманітністю метеорологічних умов під час випадання опадів і відразу після сніговідкладання (зокрема, характеристик вітру, температури і вологості повітря); характером і частотою хуртовинних процесів у період сніговідкладання; метеорологічними умовами в періоди між снігопадами (у цьому випадку радіаційний обмін визначає зміна структури, щільності та оптичних властивостей снігового покриву, а вітрова діяльність може сприяти виникненню процесів сальтації і перевідкладення снігу, і також зміни його щільності і структури); характером процесів метаморфізму і абляції, які визначають зміну фізичних характеристик снігового покриву в порівнянні з характеристиками свіжовипавшого снігу; поверхневим рельєфом, фізико-географічними умовами та рослинним покривом[1, с. 218].

  • До історії дослідження підземних вод м. мелітополь та мелітопольського району

      Олександр Непша. Кирило Писаренко, Оксана Писаренко (Мелітополь, Україна) |    Скачать статью |  Link

    Територія Мелітопольського району, до якого входить м. Мелітополь обмежена координатами 46º40-47º20 пн. ш. та 35º00-36º00 сх. д. і розташована в Запорізькій області. Вона представляє собою рівнину з коливанням висот від 40 до 160 м, із загальним ухилом на південний захід. Північно-східна частина території, розчленована доволі глибокими долинами, має полого хвилясту поверхню, на решті площі рельєф рівнинний [25,с.85].

  • КЛІМАТИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПРОЦЕСІВ ГРОЗОУТВОРЕННЯ НАД ОДЕСОЮ

      Валерія Чумаченко, Лариса Недострелова (Одеса, Україна) |    Скачать статью |  Link

    Гроза – це атмосферне явище,  що виявляється у вигляді електричних розрядів в купчасто-дощових хмарах – блискавок. Зазвичай блискавки виникають між поверхнями землі і хмар. Іноді електричні спалахи можуть проходити всередині хмари. Одночасно на Землі діє близько півтори тисячі гроз, середня інтенсивність розрядів оцінюється як 46 блискавок на секунду. По поверхні планети грози розподіляються нерівномірно. Над океаном гроз спостерігається приблизно в десять разів менше, ніж над континентами. У тропічній та субтропічній зоні (від 30° північної широти до 30° південної широти) зосереджено близько 78 % всіх розрядів блискавок. Максимум грозової активності припадає на Центральну Африку. Інтенсивність гроз слідує за сонцем: максимум гроз спостерігається влітку (у середніх широтах) і години після полудня. Мінімум зареєстрованих гроз припадає на час перед сходом сонця. Грози в Україні постійно трапляються навіть у зимові місяці. Особливо небезпечні вони в степовій зоні, удари блискавок вражають усе, що хоч трохи піднімається над травою або чагарником. Внаслідок сильних висхідних потоків повітря в хмарі утворюються відокремлені області, заряджені різнойменними зарядами. Коли напруженість електричного поля у хмарі або між нижньою зарядженою областю і землею досягає пробійного значення, виникає блискавка. При такій погоді, виникають грозові хмари. Як правило, ця подія супроводжується громом, зливою, градом і сильним вітром.

  • Різноплановість геологічної будови території Полтавщини обумовлює наявність у надрах покладів різноманітних корисних копалин. Найбільш цінним у надрах Дніпрово-Донецької западини (ДДЗ) як геологічної структури, що простягається з північного заходу на південний схід та охоплює північні, центральні і східні райони області, є поклади вуглеводнів – нафти, природного газу та газового конденсату.