31 January, 2021

ХХХIIV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

  • Сучасні технології забезпечують рівний доступ до знань та інформації, дають нам змогу подолати бар’єр часу і відстані, спілкуватися з колегами та друзями незалежно від місця де ми знаходимось, збагачуючи наш досвід та збільшувати наші можливості.

  • ПЕРЕДОВІ НАПРЯМИ ПРОМИСЛОВОЇ РОБОТОТЕХНІКИ

      Тарас Ляшук, Назар Шинкарчук (Рівне, Україна) |    Download article |  Link

    Одним із сучасних і швидко розвиваючих напрямків інженерних наук є робототехніка [1]. В першу чергу, це пов'язано промисловими потребами. Так, на виробництві вводяться в експлуатацію автоматизовані системи (АС): маніпулятори, зварювальники, фарбувальники, ЧПК тощо. Експлуатуються такі системи в різноманітних галузях, починаючи від збірки автомобілів та закінчуючи електрозварювальними підводними роботами. Власне, завдяки автоматизованим властивостям таких систем, вони здобувають все більшої і більшої популярності. Проте, оборотною стороною медалі процесу впровадження робототехнічних комплексів (РТК) в промислове виробництво є відмова технологічних напрямків від людської робочої сили, адже, як така, вона вже не потрібна – всю і/або частку праці виконують автоматичні машини. Хоча тут можна зауважити й інше – деякі види праці, апріорі людина не може виконати взагалі, або ж виконати зі шкодою для власного здоров'я. Зрозуміло, що ні в одному із ядерних реакторів не присутня людина, – отримання енергії покладається на АС, яка власне і керується оператором ззовні. І таких прикладів можна назвати досить таки велику кількість.

  • Сьогодні розвиток технологій забезпечує високий рівень комфорту, дає необмежені можливості для бізнесу, але водночас робить будь-яку інформацію доступною для шпигунства. Рада Національної безпеки і оборони України повідомила, що від початку 2020 року в Україні було зафіксовано 1 млн кібератак. А за даними компанії McAfee, що займається розробкою антивірусного програмного забезпечення, кіберзлочинці щорічно завдають світовій економіці збитків у розмірі $600 млрд. Серед них – мережеві атаки прикладного рівня, спроби мережевого сканування, спроби WEB-атак, фішинг, DDoS-атаки, поширення шкідливого програмного забезпечення. А атака вірусів WannaCry і Petya у 2017 зачепила 150 країн і завдала збитків на більш ніж $12 млрд.[2]Така кількість випадків втрати даних та їх шифрування підкреслюють необхідність цифрової безпеки та захисту конфіденційності у всіх галузях. Тому питання кібербезпеки та захисту від несанкціонованого до внутрішньої інформації компанії є дуже актуальним на сьогодні.