31 October, 2023
На основі аналізу теорії і практики зарубіжної та вітчизняної підготовки спортсменів високого класу дослідники [1, 2, 3, 5, 6], визначають кілька напрямів розвитку основ спортивного тренування, а саме: а) зростання сумарних обсягів тренувальної роботи; б) різке збільшення частки спеціальної підготовки у загальному обсязі тренувальної роботи; в) розширення інструментального, приладового та тренажерного обладнання для виведення спортсменів на більш високий рівень прояву моторних здібностей; г) упорядкування процесу управління тренуванням на основі комп'ютеризації знань про структуру підготовленості спортсмена та змагальної діяльності з використанням моделювання.
Постановка проблеми: Популярність таких напрямків як повітряні полотна та пілонний спорт створює потребу перед тренерами цих напрямків у створенні спеціальної програми для розвитку фізичних якостей дитини в процесі занять. Адже наразі в Україні створену цілу низку професійних студій, які прагнуть розвиватися в цьому напрямку, але без комплексного підходу у викладанні цих напрямків, гарантувати хороші результати у дітей під час змагань та виступів вкрай важко. Тому ми вирішили створити та експериментально перевірити ефективність комплексного розвитку фізичних якостей дітей початкових класів засобами повітряної акробатики та пілонного спорту.
Класифікація фізичних вправ, як найважливіша умова їхнього педагогічного використання одна із головних елементів системи фізичного виховання.
Жири, або ліпіди, є важливими енергетичними субстратами, особливо за тривалої інтенсивної роботи. Крім того, вони постачають ненасичені жирні кислоти, які не синтезуються в організмі, але виконують важливі біологічні функції. У протилежність вуглеводам, запаси жирів в організмі людини практично невичерпні.
Жири, або ліпіди, є важливими енергетичними субстратами, особливо за тривалої інтенсивної роботи. Крім того, вони постачають ненасичені жирні кислоти, які не синтезуються в організмі, але виконують важливі біологічні функції. У протилежність вуглеводам, запаси жирів в організмі людини практично невичерпні.
Основними хімічними компонентами їжі є: постачальники енергії (вуглеводи, жири, білки), незамінні амінокислоти, незамінні жирні кислоти, вітаміни, мінеральні речовини й вода. Кожен із них виконує свої специфічні функції [2].
Постановка проблеми. Художня гімнастика відноситься до видів спорту початок спеціалізації в яких відбувається в ранньому віці, будучи складно-координованим видом спорту, вимагає прояву від спортсменок високої точності рухів, базовою основою яких є фізична підготовка і координація рухів. Художня гімнастика прекрасно розвиває силу і спритність, навчає людину краще відчувати своє тіло, краще керувати ним. Вона відмінно розвиває і зміцнює опорно-руховий апарат, зміцнює мускулатуру, покращує координацію рухів. Тому всі гімнастки мають витончену красиве тіло і легку ходу. А також прекрасну поставу і струнке, підтягнуте тіло без грама зайвої ваги. Заняття гімнастикою художньою також зміцнюють імунну систему, розвивають в людині такі якості, як сила волі, цілеспрямованість, витривалість, дисциплінованість. Ну і, звичайно ж, заняття гімнастикою художньою дарують величезний заряд бадьорості та гарного настрою, поліпшують самопочуття, навіть світогляд, але це тільки якщо грамотно і свідомо підійти до справи, правильно спланувати графік занять і чітко його дотримуватися [ 1, 3, 8].
Анотація: У статті проаналізовані особливості фізичного виховання в системі освіти сучасних країн світу. Визначені дані щодо офіційного виділення навчального часу для уроку фізичної культури; виокремлено тенденцію збереження або не суттєвої зміни кількості годин, передбачених на фізкультурно-оздоровчу роботу в початковій та середній школах. Визнано, що в низці європейських країн впроваджено та популяризуються нетрадиційні види спорту. Наведено приклад використання тег регбі, гри, яка є популярною серед школярів сучасної Румунії.